Rekrutacja zawodĂłw medycznych spoza UE

Rekrutacja zawodów medycznych spoza UE to proces niezwykle złożony i wielowarstwowy. Oprócz konieczności spełnienia przez kandydata wymagań stricte medycznych dochodzi do tego aspekt legalności pobytu. O ile kandydaci z Ukrainy na mocy tzw. Specustawy z 12 marca 2022 roku mogą swobodniej przekraczać granicę to np. kandydaci z Białorusi muszą być procedowani znacznie trudniejszą ścieżką legalizacyjną.

Do tego wszystkiego dochodzi specyfika oraz sytuacja z obszarami na Ukrainie jak np. Donbas, Krym. Gigantyczny problem z uzyskaniem dokumentów potrzebnych do kompletacji wniosków do Ministerstwa Zdrowia powodują, że praca rekrutacyjna bardziej przypomina chodzenie po polu minowym z kanistrem benzyny niż szablonowe działania rekrutacyjne.

Każdy Kandydat jest weryfikowany przez kilka osób aby zminimalizować ryzyko pomyłki w dokumentacji co mogłoby się przyczynić do odrzucenia wniosku. Mimo tych wszystkich kłód pod nogami jesteśmy dumni, ze przygotowane przez nas wnioski nie zawierają błędów formalnych i mogą bez przeszkód być procedowane.

Jeżeli chcesz skorzystać z naszych usług i być pewnym, że Twój wniosek lub Twojego pracownika został złożony rzetelnie i bezbłędnie, to napisz do nas. Zapraszamy!

Joanna Kuklińska
Joanna Kuklińska
Główny konsultant ds. Cudzoziemców

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *