Co warto wiedzieć?

W naszej codziennej pracy często spotykamy się z niestandardowymi sytuacjami, gdzie nasza wiedza i doświadczenie przydaje się w rozwiązaniu problemów naszych klientów.

Niedawno zgłosił się do nas szpital ? nasz klient ? z prośbą o pomoc w kwestiach legalności zatrudnienia cudzoziemca na stanowisku niemedycznym. Okazało się, że ten jeden przypadek pokazał szerszy problem, który spowodował, że szpital zwrócił się do nas o przeprowadzenie audytu legalności zatrudnienia wszystkich cudzoziemców zatrudnionych w szpitalu. Audyt ujawnił kilka uchybień legalizacyjnych ale takich, które można było naprawić przez co szpital w przyszłości uniknie konsekwencji przy kontroli Państwowej Inspekcji Pracy bądź Straży Granicznej.

W niedalekiej przyszłości bo już za 2 miesiące otworzy się możliwość składania wniosków o zezwolenie pobyt czasowy ( tzw. Karta Pobytu ) dla cudzoziemców z Ukrainy, którzy wjechali po 24 lutego i ich pobyt jest legalny na mocy specustawy na okres 18 miesięcy licząc od 24 lutego.

Legalny pobyt i praca to podstawa dla każdego obcokrajowca przebywającego w Polsce, a my jesteśmy od tego, aby pomagać w tym aspekcie.

Joanna Kuklińska
Joanna Kuklińska
Główny konsultant ds. Cudzoziemców

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *